Google + dla firm: początki

Google + dla firm: początki

0 1361

W ramach wstępu Google + jest to serwis społecznościowy firmy Google odpalony 28 czerwca 2011. Nie można się tu sprzeczać co do społecznościowej części, ale widziałbym to nie jako stricte serwis lecz po prostu rozszerzenie Google. Od początku liczby związane z G+ są pokaźne, nie dziwi to oczywiście, biorąc pod uwagę liczbę użytkowników samego Gmail no i skalę szumu jaką wokół tego robił prawie “każdy”.

Sam fakt wypuszczenia Google + w fazie testów nie jest zaskakujący, bo przecież Google jak by nie wypuściło czegoś w takiej postaci, to nie byłoby sobą. Faza testowa ma pewne przywileje, a największym z nich są błędy i niedopatrzenia, które oczywiście wystąpiły.

Błędów i niedopatrzeń było kilka, ale z mojego punktu widzenia największym z nich jest brak możliwości utworzenia od startu G + profilu biznesowego. Jak tylko G + zostało „otwarte” na nie testowych użytkowników szukałem sposobu, aby utworzyć profil firmy. Niestety pomimo dzielnego poszukiwania, takiej opcji nie znalazłem.

Nie zwracając uwagi na moje zdziwienie i lekką frustrację powstrzymałem się od utworzenia nikomu nie znanego użytkownika pod nazwą ‚Virtal’. W dodatku gdy przeczytałem informacje od teamu G +

„ … we are not currently supporting brands, organizations, and non-human entities in the Google+ field trial.”

to mogłem spać spokojnie ;). Niektórzy jednak się nie powstrzymali i w Google + zaczęły pojawiać się konta firm. Dla teamu G + nie było to pożądaną implikacją braku możliwości stworzenia biznesowego konta, więc takie działanie były ucinane przez zamykanie danych kont. Kilka z „firmowych” kont zostało oszczędzonych, a kilka zaproszonych i zaznaczonych widocznym napisem „TEST ACCOUNT”.

No dobrze, ale kiedy Google udostępni firmom G +, na co min. ja i „cały” świat czekamy z niecierpliwością? Według zapewnień Google ma to się stać prawdopodobnie już na jesień. Google doskonale wie jakie jest zapotrzebowanie na tego typu konta więc z tego co piszą mocno nad tym pracują rozszerzając grono testowych firm.

BRAK KOMENTARZY

Skomentuj